Ekspedientka odebrała kluczyki kompletnie pijanemu kierowcy, który przyjechał po… wódkę

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 kwietnia 2018

9 kwietnia br. tuż po godz. 13 policjanci dostali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który przyjechał pod sklep w Kobylance, by kupić w nim alkohol.

9 kwietnia br. tuż po godz. 13 policjanci dostali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który przyjechał pod sklep w Kobylance, by kupić w nim alkohol. Ekspedientki bez problemu wyczuły, że wysokoprocentowe napoje pił już wcześniej i to w niemałych ilościach. Odmówiły 39-latkowi sprzedaży wódki, a ten bez awantur zostawił alkohol i wyszedł ze sklepu.

Jednak kiedy jedna z obsługujących pań zauważyła, że mężczyzna próbuje wsiąść za kółko, wybiegła ze sklepu i odebrała mu kluczyki. Ten rzucił jej tylko, że ktoś przyjedzie po samochód, po czym na piechotę zaczął wracać, jak się potem okazało, do pracy.

Policjanci chwilę później dotarli do mieszkańca gminy Biecz. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się prawie trzy promile alkoholu. Okazało się również, że nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Mundurowi zabrali go na badanie krwi, na podstawie którego biegły określi czas od wypicia alkoholu do badania, ale zeznania świadków, którzy widzieli mężczyznę podjeżdżającego pod sklep, są wystarczającym dowodem.

39-latek odpowie przed sądem za jazdę na podwójnym gazie, dostanie również mandat za prowadzenie bez uprawnień.

https://www.halogorlice.info/artykuly/item/10193-ekspedientka-odebrala-kluczyki-kompletnie-pijanemu-kierowcy-ktory-przyjechal-po-wodke

 

Autor: www.halogorlice.pl

Galeria

  • Powiększ zdjęcie dzieci pisza listy do kierowców

    dzieci pisza listy do kierowców